Foto Galeri
01 Mart 2018 ( 1544 izlenme )
Reklamlar

Yeğen Öcalan'a hapis cezası!

Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın yeğeni HDP Şanlıurfa milletvekili Dilek Öcalan'a 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.
HDP Şanlıurfa milletvekilleri Osman Baydemir'in yaptığı bir konuşma, Dilek Öcalan'ın ise Viranşehir ilçesinde katıldığı bir cenaze törenini nedeniyle 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan yargılandığı davanın duruşması, Şanlıurfa 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. HDP'li vekillerin katılmadığı duruşmada, avukatları hazır bulundu. Avukatlar, Baydemir'in konuşmasına ait CD'nin eksik ve yanlış çözüldüğünü, konuşmanın tamamının tarafsız bir Kürtçe tercüman aracılığı ile yeniden çözülmesini talep etti. Mahkeme heyeti, avukatların bu talebini reddetti.

Mahkeme, HDP'li Öcalan'a 2 yıl 6 ay hapis cezası vererek, ertelemeye yer olmadığına karar verdi.

Osman Baydemir için ise avukatlar savunma için süre talep etti. Avukatların talebini kabul eden mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye sınırındaki intihar bombacıları yakalandı! SON DAKİKA ABD elçiliği kapatılmıştı… Ankara’da büyük operasyon! 19 gol atılınca hakem maçı 30 dakika erken bitirdi SON DAKİKA Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın hakkında karar belli oldu!