ALLAH İBRET ALMAYI NASİP EYLESİN.. Tsunaminin Bir Şehri Nasıl YUTTUĞUNU İzleyin…!

2922 izlenme2018-02-06 07:51:30
Reklamlar
Yûnus Aleyhisselâmın (s.a.s) ;Yûnus Aleyhisselâmın başından geçenler kısaca şöyle:

Cenabı Hak, Hazreti Yûnus’u Ninova halkına peygamber olarak gönderdi.Ninova, bugün Irak sınırları içinde yer alıyor. Musul’a yakın bir şehir.Ninova o tarihlerde yüz bin nüfuslu bir şehirdi. Şehir halkı puta tapıyor, her türlü kötülüğü işliyordu.

Yûnus Aleyhisselâm onlara hak dini anlattı. Allah’a imana davet etti. Kötülüklerden uzak durmalarına çalıştı.Ama Ninovalılar peygamberlerine kulak vermediler, öğütlerini dinlemediler.Alışkanlıklarını bırakmadılar. Hak yolu kabul etmediler. Batılda ve yanlışta direnip durdular.

Hatalarının cezasını çekecekleri gün gelmişti artık.Cenabı Hak, kırk gün içinde başlarına büyük bir felâketin geleceğini haber verdi.Yûnus Aleyhisselâm bu haberi onlara duyurdu, ama hiç oralı olmadılar.Otuz yedinci gün gelince felâket belirtileri görülmeye başladı.Hava karardı, etrafı korkunç bir hal aldı. Ama onlarda en ufak bir değişiklik yoktu. Uyanmıyorlardı.

Sonunda Hz. Yûnus halkına kızdı ve şehri terk etti. Sahile gitti, orada hazır duran bir gemiye bindi.Gemi denize açıldı. Fakat biraz sonra sağa sola yalpa yapmaya başladı.Gemide bir suçlu vardı. Efendisinden kaçan bir köle bulunuyordu.

Yolcular arasında kura çektiler. Üç seferinde de kura Hz. Yûnus’a çıktı.Çünkü bir peygamber olmasına rağmen Rabbinden izin almadan halkını terk etmişti.

Vakit geceydi, deniz dalgalıydı. Hz. Yûnus kendini kaldırdı, denizin ortasına attı.Cenab-ı Hak bu esnada bir balığı görevlendirdi. Denize düşen Hz. Yûnus’u balık tuttu ve hemen yutuverdi.Bu esnada Yûnus Aleyhisselâm Allah’a yöneldi, dua etti. Yedinci gün balık getirdi, Hz. Yûnus’u sahile bıraktı.

İŞTE O İBRETLİK VİDEO..!

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Can Dündar devlet sırlarını yayınladığını suç işlediğini kabul etti Yangın söndürme uçağını izliyordu.! Bakın başına ne geldi! Kepçe operatörü yaptığı ile herkesi güldürdü POS Makineli Dilenci Olmaz Demeyin

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Çatıda Noel Baba’yı Bekleyen Abimiz!